OZON TEDAVİSİ

 

Ozon Tedavisi Nedir?

 

Ozon tedavisi; günümüzde birçok hastalıkların iyileştirilmesinde yardımcı tedavi yöntemi grubunda yer almaktadır. Geçmiş dönemlerde daha çok fiziksel hastalıkların yardımcı tedavisi olarak uygulanmış olan ozon tedavisi günümüzde ayrıca ruhsal sorunların giderilmesi amacıyla da uygulanabilmektedir. Oldukça başarılı sonuçlar sunan ozon tedavisi aynı zamanda kısa süreli seansları sayesinde de avantajlar sunmaktadır.

 

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklara Uygulanmaktadır?

 

Ozon tedavisinin uygulandığı hastalıklar oldukça fazladır. Dolaysıyla ozon tedavisinin en belirgin niteliklerinden biri de geniş bir tedavi potansiyelinin bulunmasıdır. İşte ozon tedavisinin uygulandığı hastalıklar şunlardır;

Kronik stres
Dolaşım bozuklukları
Zihinsel ve bedensel yorgunluk
Göz hastalıkları
Kanser hastalıkları
Cilt mantarları
Enfeksiyon yaraları
Bağırsak hastalıkları
Enfeksiyonlara bağlı olarak meydana gelen hastalıklar (dudak uçuğu gibi)
Karaciğer hastalıkları
Sarılık
Eklem hastalıkları
Romatizmal hastalıklar

 

Ozon Tedavisinin Başlıca Faydaları Nelerdir?


Ozon tedavisinin birçok faydalarının bulunduğu uzmanlarca belirtilmektedir. Ozon tedavisinin başlıca faydaları ise şunlardır;

 

Birkaç seans sonrasında vücudun tüm kan dolaşımını normale döndürmektedir.
Kanser hücrelerinin yok edilmesini sağlayabilmektedir.
Metobolizmayı hızlandırmaktadır.
Bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olmaktadır.
Her çeşit mantar ve enfeksiyonları yok etmede oldukça başarılıdır.
Vücutta bulunan tüm damarların sağlığının korunmasını sağlamaktadır.
Dolaşım bozukluklarını kısa sürede düzeltmektedir.
Birkaç seans sonrasında kronik stres, yorgunluk ve halsizliği ortadan kaldırmaktadır.
Zihinsel gelişimi desteklemektedir.
Kan dolaşımının daha sağlıklı bir şekilde işlev görmesini sağlamaktadır.
Her tür alerjik hastalıkların yok edilmesinde oldukça etkilidir.


Ozon Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?


Ozon tedavisinin başarı oranı oldukça yüksektir. Uzmanlar ozon tedavisinin düzenli ve yeteri kadar uygulanması durumunda oldukça yüksek başarılı sonuçlar sunabildiğinin altını çizmektedir. Ozon tedavisinin başarı oranı ise %80 ila %90 civarıdır. Dolaysıyla bu başarı oranı uzmanlara göre oldukça yüksektir.

 

Ozon Tedavisinin Yan Etkileri Bulunuyor Mu?

 

Birçok bireylerin ozon tedavisi hakkında çokça merak ettiği ayrıntılardan biri de ozon tedavisinin yan etkilerinin bulunup bulunmadığıdır. Hatta birçok bireyler ozon tedavisinin yan etkilerinin bulunduğunu sanarak bu tedavi uygulamasından faydalanmaktan kaçınmaktadır.

 

Oysa ki uzmanlar ozon tedavisinin herhangi bir yan etkisinin bulunmadığını belirtmektedir. Uzmanlar ozon tedavisinin aynı zamanda oldukça ağrısız bir tedavi yöntemi olduğunun da altını çizmektedirler. Aynı zamanda maliyet bakımından da her bütçeye hitap edebilen ozon tedavisi bu niteliği sayesinde de çokça tercih edilmektedir.

 

Ozon tedavisinin yan etkilerinin bulunup bulunmadığı hakkında da bilgiler sunduktan sonra ozon tedavisi nedir ne işe yarar hakkındaki makalemizi burada sonlandırmaktayız. Sizlerde kronik stres, kronik yorgunluk veya herhangi bir sağlık sorununa maruz kaldıysanız hemen ilgili doktora başvurarak doktorunuzun uygun bulması durumunda ozon tedavisinden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.